דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת גיליון 117: בחינה מחדש של המשרד הצעיר לענייני הזקן

23/08/2009

כניסתה של סגנית שר למשרד לענייני גמלאים ועימה מנכ"ל חדש למשרד הצעיר לענייני הזקן היא עיתוי נכון לבחינה מחדש של מדיניות המשרד, תפקידיו ויעדיו.

 

כמו לא מספיק לנו שחקנים ממשלתיים במגרש הזיקנה, הצטרף לפני שלוש שנים שחקן חדש - המשרד לענייני גמלאים. אם לשפוט על פי תוצאות הבחירות האחרונות לכנסת, אזי השחקן החדש לא רכש לו אוהדים רבים. אם לשפוט על פי דברי השחקנים הוותיקים במגרש - משרד הרווחה, משרד הבריאות, המוסד לביטוח לאומי, משרד השיכון, אשל ונוספים - השחקן הצעיר מתרוצץ בין הרגליים של הוותיקים והמנוסים, לפעמים מנסה להשתלב במגרש תוך דחיפה של הוותיקים ובעיטה ברגליהם, לפעמים מתקשט ברגעי תהילה לא לו.

 

אם לא היה די במערכת הבירוקרטית הרב-ערוצית של הטיפול בזקן במדינת ישראל, נפרץ לו ערוץ נוסף בדמות מיניסטריון חדש ה"מעשיר" את המבוך לזקוקים לסיוע ולסוכני השירות והטיפול בשטח.

 

על ההנהגה החדשה של המשרד לענייני גמלאים להתמודד עם מחלות הילדות של המשרד הצעיר ולעצב מחדש את המיניסטריון ומקומו בקביעת מדיניות ממשלת ישראל בנושא הזקנים והזיקנה במדינה, תוך רב-שיח עם הגורמים הוותיקים, שבאחריותם ובסמכותם ענייני הטיפול באוכלוסייה המבוגרת.

 

 

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים