דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

גיליון 150, יולי 2013

31/07/2013

ההצעה למעבר לגמלה כספית למעסיקי מטפלות זרות- שינוי חוק סיעוד להליך חקיקה רגיל
אחד על אחד עם חברי כנסת, ניירות עמדה, פעילות תקשורתית, הפגנות, שילוב כוחות ופעילות אינטנסיבית עשו את שלהם- סעיף מעבר לגמלה כספית לזכאי חוק סיעוד מעסיקי עובדים זרים הוסר מהצעת חוק ההסדרים.

עם תקציב של 500 מיליון- הרשות לניצולי שואה עוברת ממשרד האוצר למשרד הרווחה
שר האצר, ח"כ יאיר לפיד, החליט להעביר ממשרדו את הרשות לזכויות ניצולי שואה לאחריות עמיתו לסיעת "יש עתיד", שר הרווחה, ח"כ מאיר כהן. שני השרים הכריזו על ההחלטה בישיבת וועדת ביקורת המדינה בכנסת. השרים הבהירו כי העברת הרשות למשרד הרווחה היא צעד חשוב במגמה לרכז תחת קורת גג אחת את כל גורמי הסיוע לניצולי שואה.

שרי הרווחה והאזרחים הוותיקים הודיעו על כוונה משותפת- שירות לאומי לטיפול בזקנים
השרים סבורים כי הטיפול באזרח הוותיק צריך להיות מסלול מוביל בשירות הלאומי לאור הגידול המשמעותי הצפוי במספר האזרחים הוותיקים והתקווה שיותר ויותר בני מיעוטים ויהודים חרדים יפנו למסלול השירות הלאומי.

פסק דין תקדימי באירופה- האם קיימת זכות לקבלת סיוע רפואי להתאבד בזיקנה?
בפרשה זו מדובר על ערכאה משפטית מאד חשובה ומרכזית, הנוגעת לכל מדינות אירופה החתומות על האמנה האירופית לזכויות אדם.
בית המשפט קבע כי "אין זכות" לאדם לקבל סיוע רפואי להתאבדות, ואין כל חובה על המדינה או על החברה "לעזור" לאדם להתאבד. כנגד החלטה זו הגישה גב' גרוס ערעור לבית המשפט העליון השווייצרי, וזה דחה את הערעור.

מי מטפל במטפל? התערבות קבוצתית עם מטפלים זרים בבית יקינטון, מרכז יום לאוכלוסייה מבוגרת בהוד השרון
המאמר מתאר פעילות שנעשתה במרכז יום העשרתי רב-תחומי לאוכלוסייה המבוגרת בהוד השרון במהלך שנת 2012. הפעילות התקיימה עם מטפלים, מהגרי עבודה, המלווים את הקשישים הסיעודיים למרכז היום.
מטרת המאמר היא לחשוף את הקורא אל חייהם ופועלם של המטפלים, להכירם מקרוב, בשמותיהם האישיים, בקשייהם ובהתמודדותם היומיומית ולתאר את הנעשה במפגשים.

 

 

 

הדפסשלח לחברלטופס מנוי על דורות
בניית אתרים