דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת, גיליון 134: בזכות רגולציה מעודדת יזמות ויצירתיות

1/09/2011

את סטנדרט תנאי המגורים בדיור המוגן לאוכלוסייה המבוגרת בישראל הציבו יזמים, חלוצים בתחום, לפני כשלושה עשורים. את תקן כוח האדם הנדיב ואת מתכונת עבודה בצוות רב-מקצועי הכתיבו מנהלים מקצוענים שהבינו כי ליבת העסק של דיור מוגן היא שירות ברמה גבוהה לאנשים מבוגרים.

את סל שירותי הבריאות, שירותי הפנאי והתרבות עיצבו לדיירי הדיור המוגן המודרני אותם יזמים ומנהלים לפני כ-30 שנה.

גם את העצמת הדיירים ושיתופם בעיצוב וניהול אורחות החיים החברתיים והתרבותיים איש לא דרש או הכתיב לבעלי הדיורים המוגנים ולמנהליהם.

 

כל מה שאנחנו מכירים היום בעשרות מרכזי דיור מוגן לאוכלוסייה המבוגרת עוצב, תוכנן והתהווה על ידי יזמים ומנהלים מוכשרים. ללא כל הכתבה או דרישה שלטונית, ללא ליווי, הדרכה או פיקוח מקצועי של גורמים ממלכתיים או עירוניים. בראיון לגיליון מספר 2 של דורות אמר לפני 15 שנה צבי הנדלר, מוותיקי המנהלים בענף הדיור המוגן וממעצבי התפיסה המקצועית של ניהול דיור מוגן, כי שום רגולציה או פיקוח ממשלתי לא יכול היה להציב את הסטנדרטים של השירות, של איכות החיים והעושר התרבותי והחברתי והטיפול בדייר המבוגר, שהציב ענף הדיור המוגן לכל מסגרות הדיור והפנאי לאוכלוסייה המבוגרת.

 

השונות בין הבתים, ההבדלים בסגנון הניהול, השוני בסל השירותים ובמדיניות ההפעלה של בתי הדיור המוגן, הם המעודדים את התחרות בשוק ומרחיבים את אפשרויות הבחירה של המבקשים לעבור לדיור מוגן.

 

גם אם נכון להסדיר את ענף הדיור המוגן בחוק ולהבטיח את כספי הדיירים לעת משברים לא צפויים, חיוני לשמור על חופש היצירתיות, על גמישות הניהול, על האוטונומיה של בית לעצב את מדיניות הניהול שלו. בעיקר חשוב שחוק הדיור המוגן ייצור כלים שיעודדו יזמים להשקיע בענף, ולא רק עבור העשירון העליון באוכלוסייה. חלילה למחוקקים מיצירת תנאים שירתיעו יזמים להשקיע בתחום או שיגרמו לריכוזיות יתר בענף.

 

ובעיקר, היזמים והרגולטורים חייבים לזכור כי בעסק שליבת העיסוק שלו אינה נדל”ן אלא איכות חייו של האדם הזקן, מקצועיות ואיכות הצוות הניהולי הם המפתח להמשך שגשוגו של הענף.

 

אנחנו מברכים את באי כנס ענף הדיור המוגן ביום מעניין ומאתגר.

גיליון דורות הבא יופיע לקראת ראש השנה.

קריאה מהנה.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים