דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת גיליון 123: לעשות סדר ביחד

29/03/2010

המפגש הרב-מקצועי בכינוס הדו-שנתי של האגודה לגרונטולוגיה שהתקיים בחודש שעבר, המושבים העניינים בהם השתתפו יחד קובעי מדיניות, גרונטולוגים באקדמיה ואנשי המקצוע העושים במלאכה בשטח, תוך כבוד הדדי ובאווירה נפלאה, יכולים לשמש דוגמא לאילו הישגים בעולם הזיקנה בישראל ניתן להגיע בשיתוף פעולה של כל "השחקנים" בזירה.

 

הכינוס הגרונטולוגי הגדול בתולדות הכינוסים והצלחתו הוא פרי חשיבה משותפת של נציגי כל המגזרים בתחום הזיקנה, תכנון משותף וביצוע מקצועי.

 

בכבוד הדדי, בחשיבה משותפת, בגישה עניינית ומקצועית ובדיאלוג מתמיד ניתן להתמודד בהצלחה עם סוגיות עקרוניות הנמצאות כיום על סדר היום של העוסקים בתחום הזיקנה בישראל.

 

פקידים בכירים יכולים לטלטל את חוק סיעוד, להתסיס את העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות, ליזום רפורמות בתנאי אשפוז סיעודי, להתקין תקנות חדשות לבקרים, ל"הסדיר" בחוק שוק מסודר, לשבש סדרי בראשית בשל מחלוקות על קרדיט, יוקרה וריב סמכויות. אולם ללא הידברות עם שותפים לקביעת מדיניות ושותפים מבצעים וספקי השירותים, מתוך כבוד הדדי והערכה מקצועית אנרגיות רבות ומיותרות מושקעות במאבקים, בעתירות לבתי משפט וב"תקיעת מקלות בגלגלים".

 

יש מקום לרפורמות, יש צורך בחשיבה מחדש על שירותים וכללי משחק, אך חשוב שייעשו במשותף, בהידברות ומתוך כבוד הדדי. צריך וחשוב לעשות סדר ביחד.

 

חג שמח לכל קוראינו

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים