דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת, גיליון 114: יציבות שלטונית ברווחה

1/04/2009

משרד הרווחה והשירותים החברתיים לא היה מהמשרדים הנחשקים על ידי מועמדים לתפקידי שרים, ולאורך שנים איישו את תפקיד השר במשרד, על גלגוליו השונים, פוליטיקאים ממפלגות סקטוריאליות שבראש מעייניהם עמדו האינטרסים של הסקטור אותו הם ייצגו.

 

כניסתו של חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג ללשכת שר הרווחה והשירותים החברתיים לפני כשלוש שנים לוותה באנחת רווחה, הן בקרב בעלי המקצוע במשרד והן בקרב ארגוני הרווחה במדינה, בכל שלושת המגזרים - הממשלתי, הפרטי והמלכ"רי.

 

השר הרצוג ומנכ"ל משרדו, נחום איצקוביץ, בכישרונם, מקצועיותם ובדרך התנהלותם העמידו את משרד הרווחה והשירותים החברתיים במקום הראוי בסולם החשיבות הציבורית והמקצועית. הקונצנזוס בציבור בכלל ובקרב הארגונים החברתיים בפרט ביחס לאיכות תפקודם של השר הרצוג ומנכ"ל משרדו הוא חיזיון נדיר בהתייחסות של הציבור לנבחריו.

 

השר הרצוג הוא פוליטיקאי ממולח, ועם זאת, משרדו מתנהל בענייניות ובמקצועיות, תוך הקשבה לשטח ודיאלוג מכבד עם אנשי המקצוע. אפילו קיומו של מיניסטריון לגמלאים לא גרע מסדר העדיפות הגבוה שנתן משרד הרווחה והשירותים החברתיים בראשות הרצוג לענייני הגמלאים ולתחום הזיקנה.

 

מבלי להיכנס לסוגיית מעשה הרכבת הממשלה הבאה ודרך ההתנהלות הפוליטית של מפלגתו של השר הרצוג, המשך-חידוש כהונתו במשרד הרווחה והשירותים החברתיים היא בשורה לשירותי הרווחה בישראל, שייהנו ממדיניות ארוכת טווח ומיציבות שלטונית בתחום הרווחה בישראל.

 

תושבי ישראל בכלל וזקניה בפרט זכאים שגם משרד הבריאות יזכה למנהיגות ראויה ולהנהלה עם חוט שידרה, וזאת לאחר שנים של שפל במעמד המשרד.

 

ברכת רווחה, בריאות טובה וחג שמח לכל קוראינו ובני ביתם.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים