דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

חילופי דורות, גיליון 113, מרץ 2009

1/03/2009

ד"ר דורית וייס מונתה לאחות הראשית בשירותי בריאות כללית. ד"ר וייס תעמוד בראש מערך הסיעוד הגדול במדינה: 9,500 אחיות המועסקות ב-1,400 מרפאות ברחבי הארץ וב-14 בתי החולים של הכללית. כמו כן, תהיה ד"ר וייס אחראית על ניהול מערך בתי הספר לסיעוד של הכללית. בתפקידה האחרון שימשה כראש אגף סיעוד בחטיבת הקהילה של הכללית וניהלה את מערך הסיעוד במרפאות הקהילה.

 

מאיר חזן, יועץ בכיר לשר רפי איתן ומי שהוביל את המשרד לענייני גמלאים מהקמתו, הודיע כי עם סיום כהונת הממשלה היוצאת הוא יסיים את תפקידו במשרד וישוב לפעילותו העסקית בענף בתי אבות. חזן הגה והוביל את פרוייקט המוקד לזכויות גמלאים של המשרד.

 

ד"ר בת שבע כץ נבחרה לרופאה הגריאטרית המחוזית בלשכת הבריאות המחוזית בתל אביב.

 

ד"ר גנאדי כגן נבחר לרופא הגריאטרי המחוזי בלשכת הבריאות בחיפה. ד"ר כגן שימש בתפקיד הגריאטר המחוזי בחיפה בפועל עד למינוי הקבע במכרז.

 

אסתי עמית מקיבוץ אפיקים נבחרה לנהל את עמותת המייסדים בעמק הירדן. במסגרת חילופי דורות בעמותת המייסדים המפעילה את מרכז היום ופרויקט קהילה כפרית תומכת צורפה כעת לשירותי העמותה גם מכללת הגמלאים של עמק הירדן – "ביתנו".

יו"ר העמותה הוא עמוס און מקיבוץ עין גב.

 

כלנית קיי מונתה כראש אגף סיעוד בחטיבת הקהילה בשירותי בריאות כללית, במקום ד"ר דורית וייס. כלנית אחות במקצועה, תואר M.A. בתפקידה הקודם עבדה באגף מדיניות בהנהלה הראשית של הקופה ולפני כן בתפקידי ניהול במחוז תל אביב.

 

 

תנחומים

מערכת דורות משתתפת בצער משפחת מיטווך על מות פלורנס מיטווך ז"ל, עובדת סוציאלית בהכשרתה ובעלת תואר שני מאוניברסיטת קולומביה, שהתמחתה בעבודה סוציאלית קהילתית. מיטווך הייתה חברה בוועדת ההקמה של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון ועמדה בראשו במשך שבע שנים. כמו כן, היא עמדה בראש תוכנית ברוקדייל באוניברסיטת בר אילן לאורך 32 שנים, כולן בהתנדבות, וייסדה את תוכנית "גב לגמלאים".

 

מנחם ארזי, מנהל המוסד הגריאטרי המשולב גבעת השלושה עד 2008, הלך לעולמו החודש. ארזי ניהל במסגרת קשת את "בית סובל" ועם העברת מוסד "גבעת השלושה" לניהול קשת נבחר לנהל את המוסד המאוחד. בשנת 2008יצא ארזי ז"ל לגמלאות.

 

מערכת דורות משתתפת בצער על מות שרה גוטליב ז"ל, מנהלת סניף אשקלון ב"עמותת בבית".

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים