דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת, גיליון 112: להעצים את משקל אנשי המקצוע בשיח הציבורי

מבצע "עופרת יצוקה" שיתק לא רק את יישובי הדרום ואת עזה בחודש החולף, אלא גם את כל סדר היום האזרחי במערכת הבחירות לכנסת. נושאי חברה, רווחה, בריאות, זכויות גמלאים ועוד נבלעו ברעמי המלחמה ובתהומות הכלכלה.

 

איך נבטיח את מימוש החוב שחבה המדינה לדור מקימיה?

18/01/2009

מבצע "עופרת יצוקה" שיתק לא רק את יישובי הדרום ואת עזה בחודש החולף, אלא גם את כל סדר היום האזרחי במערכת הבחירות לכנסת.נושאי חברה, רווחה, בריאות, זכויות גמלאים ועוד נבלעו ברעמי המלחמה ובתהומות הכלכלה.

 

לא צריך להיות כלכלן גדול כדי להבין שבמציאות הכלכלית שחווים אזרחי ישראל, ועוד יחוו, תקציב המדינה שתעביר ממשלה חדשה שתיכון לא ייטיב, בלשון המעטה, עם המשאבים הלאומיים המוקצים לצורכי חברה, רווחה ובריאות.

 

כל העוסקים בתחום הזיקנה כבר למדו להתייחס בגיחוך הראוי לסיסמאות פוליטיקאים על "החוב שחייבת המדינה לדור מקימיה".

את הזמן שנותר עד להתכנסותה של כנסת חדשה צריכים לנצל הארגונים היציגים של אנשי המקצוע, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, על מנת לגבש את דפוסי הפעולה המשותפים אל מול כנסת ישראל והמערכות השלטוניות, במשמר יעיל על זכויות הזקנים ובמניעת כל כרסום במשאבים המוקצים להבטחת זכויות אלו.

 

רק קואליציה מקיר לקיר של אנשי מקצוע בתחום הזיקנה שמשמיעה את קולה בצלילות בעוצמה ובדרך אפקטיבית, תעצים את מעמד אנשי המקצוע והשפעתם בשיח הציבורי, ובעיקר - תבטיח את מימוש החוב שחבה המדינה לדור מקימיה.

 

לחצו כאן לראות את תוכן העניינים בגיליון וקישור לכתבות נוספות.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים