דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

משאלת לב

אל: מנהלים, עובדים סוציאליים, רכזות תרבות ופנאי בבתי אבות, בתי דיור מוגן, מרכזי יום לזקן, מועדוני גמלאים

 

אנא, לעולם, אבל לעולם, אל תשתמשו בי כגימיק יחצני לתצוגת אופנה, לתחרות מלך היופי של העצמאיים/התשושים/הדמנטיים, למופע רקדני הבטן של גיל "הזהב"
13/03/2012

לאחר שנים ארוכות שאני מבקר אתכם בשדה הפעולה שלכם, בדיור המוגן, במרכז היום, במחלקה הסיעודית, במועדון, במחלקת הרווחה – בימים של שגרה ובארועי חג ושמחה, לאחר שנים שאני, כעורך דורות, נשטף בהודעות של יחצנים ויועצי תקשורת העושים שימוש מניפולטיבי על זקנים כגימיק – אני מבקש לנצל, לראשונה, את הבמה הזו שבשליטתי להביע משאלת לב אישית.

 

והיה אם חלילה אגיע לזכות מטיפולכם/שירותכם. והיה אם אזכה להאריך ימים בבריאות טובה, או חלילה במצב גופני או מנטלי שלא יהיה לכבודי, ובין שאגיע אליכם מבחירה חופשית או חלילה שלא מדעתי או מידיעתי, מספר בקשות-תחינות לי אליכם:

 

  • דברו אליי כמו הייתי אחד מכם. אל תדברו אליי כמו הייתי פעוט בפעוטון, גם אל תדברו “מעליי” כמו לא הייתי נוכח.
  • ביום הולדתי אל נא תעטרו ראשי בזר. מנעו ממני את החגיגה בסגנון גן ילדים שאתם עורכים לימי הולדת.
  • בחג החנוכה אל נא תצמידו נר לראשי.
  • אנא, לעולם, אבל לעולם, אל תשתמשו בי כגימיק יחצני לתצוגת אופנה, לתחרות מלך היופי של העצמאיים/התשושים/הדמנטיים, למופע רקדני הבטן של גיל “הזהב”.
  • אל נא תזמינו מצלמות טלוויזיה להנציח אותי על כסא גלגלים עושה התעמלות בוקר עם חישוק הולה-הופ, מתקשר עם חתול, מתנשק עם זקנה, משתטה בפתטיות עם מטפלת חתיכה.
  • אל תעירו אותי משנתי כדי לתת לי גלולה/זריקה/ארוחה. המתינו עד שאתעורר.

ובקיצור, אל תעשו “לכבודי” דבר שלא הייתם עושים לכבודכם אתם כשאתם בני 40-50-60

וגם אם חלילה אהיה במצב תפקודי או מנטלי של ילד קטן חסר ישע, זקפו לזכותי שנים ארוכות של בגרות צלולה, מפוכחת וחיונית ותנהגו בי כאחד האדם. אדם מבוגר.

 

 

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים