דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת, גיליון 135: התחדשות

2/10/2011

שנה חלפה. שנה באה. בשנה המסתיימת לה בימים אלה נזרעו הזרעים. אם יבשילו התנאים, אם ננהג בזהירות, אם נקפיד בפרטים, או אז צפויה השנה העברית החדשה להיות שנת תפנית והתחדשות בכל תחומי הטיפול והשירות לאוכלוסייה המבוגרת בישראל.

 

כן, בכל תחומי הטיפול והשירות. בשנה הקרובה אמורים להתקבל מספר חוקים שעשויים לשנות מערכים ארגוניים, תפיסות טיפול, דפוסי עבודה, נהלים והסדרים מסורתיים, מודלים כלכליים של יזמים בתחום הזיקנה, ועוד. על סדר היום של קובעי המדיניות ושל הקהילה מקצועית בתחום הגרונטולוגיה יעמדו בשנה המתחילה לה עכשיו - חוק הכללת האשפוז הסיעודי בסל הבריאות הממלכתי, חוק הדיור המוגן, שינויים בדרגות הזכאות ובסל השירותים בחוק ביטוח סיעוד, מכרז חדש עם תעריפים חדשים לאשפוז הסיעודי, ועוד.

 

אם אכן תתחדש השנה הבאה בחוק הכללת האשפוז הסיעודי בסל הבריאות הממלכתי וביישום חלקים משמעותיים מהרפורמה המהפכנית לטיפול באוכלוסייה המבוגרת, שמציע משרד הבריאות - תירשם שנת תשע”ב כשנה בה החלה ספירה חדשה בתולדות מערך השירותים לאדם הזקן בישראל וזכויות האזרח הוותיק בישראל.

 

בגיליון זה ריאיון נרחב ובלעדי עם סמנכ”ל משרד הבריאות, ד”ר טוביה חורב, שעומד בראש הצוות שגיבש את המהפכה שמציע משרד הבריאות בכל מערך הטיפול והסיעוד בזקנים בישראל.

 

בגיליון החג שלפניכם מסכמים ראשי ארגונים ובעלי תפקידים מרכזיים בענף הזיקנה את השנה שהייתה, מביעים משאלותיהם לשנה החדשה ובוחרים את איש השנה שלהם.

 

מערכת "דורות" מברכת את הקוראים ובני משפחותיהם בברכת חג שמח ושנה טובה.

קריאה מהנה.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים