דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת גיליון 131-132: הרפורמה שגורמי הממשל לא חושבים עליה

10/05/2011

כן, הגיע זמן לעשות סדר. הגיעה העת להסדרה של מערך השירותים לאוכלוסייה המבוגרת בישראל. הגיע הזמן שלזקנים תהיה כתובת אחת למיצוי זכויותיהם, וקריטריונים אחידים וברורים לקביעת זכאותם.

 

הגיע הזמן לעשות סדר. הגיעה העת להסדיר את מערך הרישוי והפיקוח על בית אבות, על חברת הסיעוד, על מרכז היום.

 

הגיע הזמן שכאשר הבריאות של הזקן במשבר או בהתדרדרות, והמצב האובייקטיבי קשה ממילא, יהיה גורם אחד שיעשה לו ולמשפחתו את דרך ההתמודדות לקלה ביותר שניתן, ולא להערים עליו קשיים בירוקרטיים נוספים.

 

הגיע הזמן לעשות סדר. הגיע הזמן להפסיק את השיגעון הזה. השיגעון של שינוי כללי משחק חדשות לבקרים, של "רפורמות", בעיקר בניירת ובטפסים, של תנאים שונים לאותה בעיה על ידי הגורמים השונים.

 

הגיע הזמן שנמנה אותם: משרד הבריאות, משרד האוצר, משרד הרווחה, משרד האזרחים הוותיקים, המוסד לביטוח לאומי, משרד הפנים, משרד התמ"ת, הקרן לרווחת ניצולי השואה, מחלקת הרווחה ברשות המקומית. אל מי מהם יפנה הזקן חסר האמצעים והוא, ניצול השואה שאיבד את כושר ניידותו, גר בקומה שניה, זקוק למטפל צמוד ואינו מודע לזכויותיו? - התשובה ברורה.

 

אז אולי, אולי הרפורמה הבאה הנדרשת, לפני כל שינויי רגולציה על ספקי השירותים, היא הרפורמה בגזרות האחריות של הממשל לבריאותו ולרווחתו של הזקן בישראל.
הדפסשלח לחבר
בניית אתרים