דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

אמרו מעתה "אזרחים ותיקים"

המשרד לענייני גמלאים שינה את שמו. כרטיס אזרח וותיק חדש וחכם יונפק לכ-750 אלף האזרחים הותיקים החיים בישראל

 

8/11/2010

אושר בממשלה שינוי שמו של "המשרד לענייני גימלאים" ל"משרד לאזרחים ותיקים". ד"ר לאה נס, סגנית השר לאזרחים ותיקים: "המינוח 'אזרח ותיק' מתאר באופן נכון יותר את האוכלוסייה עליה אמון המשרד, ומעמיד אותה בכבודה הראוי. בשינוי השם, אף מיישר "המשרד לאזרחים ותיקים" קו עם המינוח הבין לאומי (Senior Citizens). כחלק מהמהלך לשיפור אורח חיי האזרחים הותיקים, יושק החודש פיילוט של כרטיס מגנטי נושא תמונה ושם באנגלית, שבעתיד ישודרג ל"כרטיס חכם" בעל שבב, לכ-750 אלף האזרחים הותיקים החיים בישראל כיום.

 

הכרטיס החדש יוענק לכל תושבי ישראל, שהגיעו על פי חוק לגיל פרישה (67 שנה לגברים ו-64 לנשים). הכרטיס החכם יסייע במימוש ההנחות המגיעות לותיקים על-פי חוק: בבתי הקולנוע, בתיאטראות, במוזיאונים ועוד. כמו כן, הנפקת הכרטיס בשפה האנגלית תהווה אישור להיותם חלק מהקהילה הגלובלית של המבוגרים, הזוכה להטבות ולהנחות ברחבי העולם.

 

בעתיד יאגד "הכרטיס החכם" את פרטיו של האדם, לדוגמת סוג דם, רגישויות רפואיות וכד' – מידע חיוני בהגשת עזרה דחופה במקרה חירום. ד"ר לאה נס:"המטרה שלשמה עידכנו את הכרטיס הינה לשפר את השירות הניתן לאזרחים ותיקים במימוש ההטבות והזכויות המגיעות להם ולהתאימן לקדמה הטכנולוגית".

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים