דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

מאמר מערכת גיליון 125: להגביר את המודעות לצרכי האדם הזקן לא רק בקרב המודעים

19/07/2010

 

משאבי זמן וכסף מושקעים בימים אלה על ידי רשויות וארגונים בתחום הזיקנה בתכנון יום/שבוע/חודש הזקן הבינלאומי שמצוין בארץ מדי שנה בספטמבר/אוקטובר/נובמבר (כל יישוב ושיקוליו). ושוב יוזמנו גמלאים להרצאות, ירידים, מופעים וטיולים, ושוב יקיימו גרונטולוגים רב שיח בינם לבין עצמם על האתגרים בעידן של הזדקנות מואצת ותוחלת חיים עולה.

 

לציון יום הזקן הבינלאומי יופנו שוב לציבור הזקנים ולקהילה המקצועית בשירות האוכלוסייה המבוגרת, ציבור שמודע ממילא לכבודו של האדם הזקן, לבעיותיו ולצרכיו.

 

מטרתו המרכזית של יום הזקן הבינלאומי היא להגביר את המודעות לעולם האדם הזקן ולכבודו בקרב הציבור הרחב, ולכן על מתכנני אירועי יום הזקן לכוון את תוכניותיהם אל: מעצבי דעת קהל, מקבלי החלטות, מורים ותלמידים במערכת החינוך ואל שורה ארוכה של ספקי שירותים בכל תחומי החיים - תחבורה ציבורית, רפואה ציבורית, מרכולים, רשויות שלטוניות ועוד, ועוד.

 

לו היו משרדי הממשלה כולם מציינים את יום הזקן הבינלאומי בלוח הפעילות השנתי שלהם בקרב עובדיהם, לו היה יום הזקן הבינלאומי מצוין בלוח הפעילות השנתי של מערכת החינוך הישראלית, לו היו הרשויות המקומיות מייחדות יום זה להרצאות ולהגברת המודעות לשירות לאדם המבוגר בקרב כל עובדיהם המעניקים שירות לכלל התושבים – היה סיכוי כי תושג מטרת היום: הגברת המודעות לאדם הזקן, לכבודו ולצרכיו.

 

קיץ נעים.

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים